ArchitectECA2030 – Trustable architectures with acceptable residual risk for the electric, connected and automated cars
Cílem projektu ArchitectECA2030 je vytvořit pracovní rámec vývoje nových elektronických součástek podle nově utvářených mezinárodních norem s cílem dosáhnout přijatelného zbytkového rizika a souladu s novými standardy, které jsou vyžadovány pro schvalování autonomních vozidel. Nový metodický přístup zahrnuje ukotvení bezpečnostních funkcí při navrhování elektrických součástí a definování přijatelných úrovní rizika pro elektronické systémy.
IMA bude přispívat k analýze souvisejících norem pro vestavěný a řídící software ECS. Výsledkem práce bude doporučení ohledně testovacích a validačních nástrojů.
Vypracování poruchových operačních strategií z hlediska standardizace bude realizováno na úrovni hlavních komponent, ale hlavně na systémové úrovni kompletního automatizovaného provozu vozidla.