Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
EECONE

EECONE

European ECOsystem for greeN Electronics

Doba trvání:
7/2023 – 6/2026
Koordinátor:
Infineon Technologies AG – Německo
Zkrácený název:
EECONE
Název projektu:
European ECOsystem for greeN Electronics
Číslo projektu:
9A23006
Výzva:
HORIZON-KDT-JU-2022-2-RIA
Web:
https://www.eecone.com/eecone/home/

O projektu

Hlavním cílem tohoto projektu je snížit množství elektronického odpadu v Evropě prostřednictvím práce na již existujícím elektronickém odpadu, vývoje nových nástrojů pro prodloužení životnosti a recyklovatelnosti elektronického odpadu, zavedení nových osvědčených postupů na evropské úrovni, a především vytvoření silného evropského ekosystému v této oblasti. Vzhledem k tomu, že nejlepším způsobem, jak snížit produkci elektronického odpadu, je minimalizovat objem nových elektronických komponent, IMA se zaměří na techniky pro maximalizaci životnosti systému a komponent s ohledem na zavedení funkcí vestavěného firmwaru s dlouhou životností, vylepšení funkcí baterií a tepelného řízení a analýzu architektury modulárních komponent firmwaru.

IMA bude studovat příslušné strategie zaměřené na snížení složitosti a kusovníku (bill of material). IMA bude sledovat a spolupracovat na aktivitách partnerů UTIA a TUL se zaměřením na SotA (State of the Art) a stávající standardizaci v oblasti ekologické elektroniky, plánované předpisy EU o opravitelnosti a doporučení správné praxe od partnerů projektu.

IMA bude také využívat poznatky získané v rámci projektu EECONE pro své interní vývojové procesy a také pro vývoj sériové výroby WITTE a s tím souvisejícími optimalizačními procesy.

Podobné grantové projekty

Solidify the European FDSOI Ecosystem Accelerating its Industrial Deployment.
Distributed Multi-Sensor Systems For Human Safety And Health.
Secure situational awareness for critical cyber-physical systems.
Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Nové směry v elektronice pro průmysl 4.0 a medicínu 4.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.