Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Systém pro stravovací automaty
VÝDEJNÍ AUTOMATY

Systém pro stravovací automaty

Stravovací automaty jsou dnes již běžnou součástí pracovišť a jako takové vyžadují spolehlivý řídící systém, který zpřehlední a zautomatizuje jejich provoz, zohlední personální strukturu podniku a nabídne možnost napojení na interní moduly. Se systémem pro stravovací automaty IMA získáte robustní nástroj, který vám umožní zefektivnit jejich provoz a ušetřit náklady.

univerzalni-checkCreated with Sketch.

Přehledný a plně automatizovaný výdej

univerzalni-checkCreated with Sketch.

Správa přes aplikaci a online rozhraní

univerzalni-checkCreated with Sketch.

Možnost napojení na interní systémy a moduly

univerzalni-checkCreated with Sketch.

Variabilní konfigurace a nastavení oprávnění

Řešení vhodné pro:

Hlavní přednosti systému

01

Přehledný výdej jídla a pití

Náš systém pro stravovací automaty dokáže pracovat na zařízeních jak pro výdej jídla, tak nápojů. Uplatnění proto najde všude, kde se vydávají kusové lahve, čepované nápoje, sušenky, bagety, chlazené nápoje, studená i teplá jídla nebo drobné občerstvení.

02

Možnost napojení na interní systémy

Systém nemusí fungovat pouze jako samostatná jednotka – lze jej napojit na jakýkoliv interní docházkový nebo identifikační systém a dokonce i stravovací systém jídelen. Díky tomu budete moci pracovat s výdejem ochranných nápojů, slevami, dotacemi nebo vydávat jídlo a pití z automatů přes objednávkový systém vaší firemní jídelny.

03

Možnost provozu na automatech různých typů a výrobců

Jednou z hlavních výhod našeho systému pro stravovací automaty je jeho přizpůsobivost a vysoká variabilita. Nezáleží na tom, jaký typ automatu provozujete, kdo ho vyrobil ani jaký druh jídla nebo pití vydává – systém vám zprovozníme na libovolné platformě.

04

Plně automatický provoz

V rámci instalace systému do automatů pro výdej jídla a nápojů se řídíme pravidlem tří N – nainstalovat, naprogramovat a nechat být. S námi získáte jistotu plně automatizovaného provozu bez nutnosti zásahu obsluhy. Systémy tak šetří váš čas spolu s finančními prostředky.

05

Správa přes mobilní aplikaci

V jednoduchosti je krása, což my v IMA moc dobře víme. Systém budete spravovat prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace, kam budou mít vaši správci přístup podle uživatelského jména, hesla a nastavených oprávnění. Samozřejmostí je i podpora více jazyků.

06

Nastavení oprávnění

V rámci konfigurace systému budete mít možnost nastavit si uživatelské šablony, které budou odrážet personální strukturu vašeho pracoviště. Jednotlivé skupiny uživatelů se tak budou lišit na základě nároků na výdej a jeho limitů, dotací a potažmo cen vydávaných produktů, přístupu k jednotlivým výrobkům a podobně.

07

Multifunkčnost

Kromě možnosti provozu na různých typech stravovacích automatů se náš systém vyznačuje také vysokou variabilitou z hlediska funkcionality. Dokáže pracovat s předem definovanými šablonami pro zpracování dat, vydávat jídlo a pití podle nastavených pravidel, být vázán na interní identifikační nebo stravovací systém, pracovat se slevami, umožnit dobíjení ID karet a mnoho dalšího.

Jak může systém pro nápojové a jídelní automaty fungovat v praxi?

Váš zaměstnanec přichází k automatu, eviduje se svou ID kartou a automat mu na základě přidělených oprávnění vydává jídlo, nápoj nebo drobné občerstvení dle jeho výběru. Vše je současně zaznamenáváno systémem a ukládáno v databázi, kde jsou vydaná jídla nebo nápoje přiřazována ke konkrétnímu uživateli.

V jiném případě, pokud je systém napojen na interní stravovací systém jídelny, se zaměstnanec po návštěvě objednávkového systému jídelny eviduje u automatu, který mu objednané jídlo automaticky vydá.

Další z možností využití je speciální nastavení v případě rizikových situací. Pokud například venkovní teplota a potažmo teplota na pracovišti překročí nastavené hodnoty, získá každý zaměstnanec nárok na výdej speciálního ochranného nápoje zdarma.

Stravovací výdejní automat již využívají:

200x stravovací automat firmy Very Goodies se systémem IMA-A3 (od roku 2006) a se systémem IMA-A5 (od roku 2022)
Škoda Auto
2006

Podrobnosti o systému pro stravovací automaty

Základní charakteristika

Nejčastější použití

Technické parametry

Základní jednotka: VPU.09 nebo Nexgo UN20

Připojení k síti: Ethernet 100 Mb/s, WiFi, LTE

Čtečka: RSW.05

Identifikátor: RFID čipy, karty

Programové vybavení: A5Server; A5Client

Identifikace zákazníka

Identifikační prvky přizpůsobíme vašim již používaným identifikátorům, aby umožňovaly co nejjednodušší provoz v rámci vaší interní sítě.

Jak probíhá instalace a následný provoz systému pro správu stravovacích automatů?

01

Začneme vstupní konzultací, v rámci které zjistíme, jaký typ automatů provozujete, jaké jsou vaše požadavky na výdej a s čím bude náš systém spolupracovat. V závislosti na rozsahu operace pak určíme počet potřebných komponentů a dohodneme se na způsobu práce se sbíranými daty.

02

Připravíme vám cenovou nabídku spolu s doporučovanými ID technologiemi.

03

V případě potřeby pro vás připravíme napojení systému na některý z vašich podnikových modulů.

04

Vyrážíme za vámi! Systém vám nainstalujeme přesně tak, jak jsme se dohodli.

05

A je to! Systém běží, data jsou sbírána a výdej jídla a pití je u vás efektivnější než kdy předtím.

Co vás zajímá

Po domluvě dokážeme spolupracovat s libovolným stravovacím, přístupovým nebo jiným systémem. Přizpůsobíme se rozhraní libovolného systému.

IMA se specializuje na přístupové systémy a vývoj SW / HW, nikoliv na přeprodej automatů.

Musíme mít vlastní server a datovou síť?

Automat může být připojen přes LAN síť (kabel / WiFi) nebo přes mobilní LTE síť. Preferujeme instalaci na podnikové síti a serveru, kvůli jednoduššímu napojení na návazné ERP systémy (jídelna, docházka apod.) Při zajištění dostatečného mobilního signálu v místě automatu, může být systém stejně tak dobře provozovaný na LTE připojení s instalací na cloudovém serveru.

Data ze všech automatů chytrých, hloupých, krásných nebo ošklivých ukládáme do MS SQL databáze. Mezi jednotlivými moduly informace přenášíme zabezpečenými kanály.

Na každém z automatů je možné nastavit kritickou hladinu zboží. Při dosažení této hladiny systém odesílá e-mail s upozorněním na tuto skutečnost.

Automat tuto informaci sdělí zamítnutím transakce a rozsvícením červené kontrolky na snímači karet. Může být zobrazena i vysvětlující zpráva na displeji automatu.

Dle individuálního nastavení, může být povolen výdej až do paralelně nastaveného striktního limitu. Nebo může požádat osobu s kartou, která disponuje oprávněním povolit výdej nad limit, o asistovaný výdej zboží z automatu.

V případě vyčerpaného kreditu, si může dobít kredit vhozením finančního obnosu do automatu.

Poradíme Vám s Vaším projektem

Nebo se spojte přímo se specialistou pro tuto oblast.