Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ZigBee

Stavebnicový systém modulů standardu ZigBee pro bezdrátové přenosy dat v řídicích a telematických systémech

Doba trvání:
04/2006-12/2007
Koordinátor:
Zkrácený název:
ZigBee
Název projektu:
Stavebnicový systém modulů standardu ZigBee pro bezdrátové přenosy dat v řídicích a telematických systémech
Číslo projektu:
Výzva:
Web:

O projektu

Společnost IMA získala v programu IMPULS 2006 účelovou podporu od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR na výzkumný vývojový projekt ev.č. FI-IM3/135 s názvem „Stavebnicový systém modulů standardu ZigBee pro bezdrátové přenosy dat v řídicích a telemetrických systémech“.

Cílem vývojových prací je posílení vývojové základny IMA o nový perspektivní komunikační standard, který bude možné v budoucnu využít jak k rozšíření nabídky produktů IMA o nový, široce využitelný, stavebnicový systém, tak k modernizaci stávajících systémů IMA.

Mimo oblast domácí automatizace, kde se v celosvětovém měřítku s uplatněním nového bezdrátového standardem počítá, naleznou prvky ZigBee uplatnění hlavně v průmyslové automatizaci. A právě průmyslová automatizace, kam lze zařadit zabezpečovací systémy, systémy monitorovací, řídící a diagnostické, je oblast, kam společnost IMA se svými produkty směřuje.

Chceme stávajícím i novým zákazníků, kteří mají zájem o využití tohoto standardu, nabízet podporu při vývoji jejich produktů nebo nabízet kompletní dodávky vlastních stavebnicových řešení.

S ukončením vývojové fáze se počítá koncem roku 2007, kdy budou prezentovány vzorky modulů a pořádány konzultace a seminář pro zákazníky.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.