Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
MEZINÁRODNÍ VÝZKUMNÝ PROJEKT SACON BYL ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

MEZINÁRODNÍ VÝZKUMNÝ PROJEKT SACON BYL ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

Společnost IMA uspořádala spolu s partnerem ČVUT v Praze ve svých prostorech dne 26.4.2022 závěrečné oponentní řízení projektu SACON.

Oponenti projektu i oponentní rada pozitivně zhodnotili inovativní platformu pro chytré budovy kombinující přístupový systém IMA s daty ze senzorové sítě nizozemského partnera EVALAN a vyzdvihli také patentované řešení chytrých zámků se sběrem energie partnera ČVUT.

IMA tímto děkuje oponentům a oponentní radě za účast na ZOŘ.

Novinky v IMA

23. května 2025 v Brně proběhlo národní závěrečné oponentní řízení projektu AI4CSM, jemuž předsedal zástupce národního poskytovatele (MŠMT). Paralelně proběhlo i oponentní řízení českého partnera VUT.

Ve dnech 21.5 a 22.5. 2025 proběhlo 2. setkání řešitelů projektu DistriMuSe.

IMA obhájila na závěrečném oponentním řízení v Praze svou účast na evropském projektu StorAIge – Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.

Oponentní rada ocenila výsledky obou českých partnerů projektu stupněm V – vynikajících výsledků mezinárodního významu.

Projekt byl spolufinancován formou PPP ze zdrojů Evropské komise, MŠMT a vlastního spolufinancování účastníků.

Závěrečné hodnocení projektu TRANSFORM se konalo 11. a 12. prosince 2024 ve firmě Bosch v Renningenu a Schwieberdingenu a znamenalo vrchol společného úsilí.

Následně se 27. března 2025 v sídle IMA v Praze konalo národní závěrečné oponentní řízení pod vedením MŠMT. V hodnocení výsledků Oponentní radou IMA uspěla.