Hlavním zaměřením IMA v projektu AFarCloud byl vývoj komponent pro sledování životního prostředí a zdraví hospodářských zvířat na farmě.
V posledním roce bylo úkolem IMA ověřit funkčnosti hw a sw komponent, které vyvinula v průběhu projektu. Byly to zejména komunikační brány, akční členy a cloudové aplikace a služby. Jejich ověřování probíhalo v rámci českého demonstrátoru, kterého se účastnili i ostatní čeští partneři, ZČU, MFF UK, LesProjekt a VÚŽV. Sledování životních funkcí hospodářských zvířat a sledování kvality prostředí probíhalo v kravínu VÚŽV v Uhříněvsi na farmě v Netlukách.
Závěrečná technická revize projektu AFarCloud (3. audit – technický) se konal 18. až 19. listopadu 2021 v italské Pise v parku San Rossore.
Konsorcium projektu AFarCloud obdrželo od Evropské Komise výsledek závěrečného hodnocení projektu, který byl velmi pozitivní. EK konstatovala, že „projekt je dokončen a pro zlepšení implementace nejsou zapotřebí žádná další opatření“.
Následně se 5. dubna 2022 ve VÚŽV v Uhříněvsi konalo národní závěrečné oponentní řízení pod vedením MŠMT. Oponentní rada ohodnotila výsledky IMA stupněm V, což znamená, že IMA dosáhla vynikajících výsledků mezinárodního významu.
Závěrečné hodnocení projektu TRANSFORM se konalo 11. a 12. prosince 2024 ve firmě Bosch v Renningenu a Schwieberdingenu a znamenalo vrchol společného úsilí.
Následně se 27. března 2025 v sídle IMA v Praze konalo národní závěrečné oponentní řízení pod vedením MŠMT. V hodnocení výsledků Oponentní radou IMA uspěla.
S radostí oznamujeme spuštění významné aktualizace systému IMAporter IDcloud. Nová verze přináší modernizované uživatelské rozhraní, které výrazně zlepšuje komfort při správě přístupových systémů IMAporter Basic a Vrátnícheck.
Nechte si posílat novinky na e-mail o tom, co nového se děje v IMA a v oboru.
Design Jakub Carda / Development Digital Depo