PROJEKT AFARCLOUD BYL ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

PROJEKT AFARCLOUD BYL ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

Hlavním zaměřením IMA v projektu AFarCloud byl vývoj komponent pro sledování životního prostředí a zdraví hospodářských zvířat na farmě.

V posledním roce bylo úkolem IMA ověřit funkčnosti hw a sw komponent, které vyvinula v průběhu projektu. Byly to zejména komunikační brány, akční členy a cloudové aplikace a služby. Jejich ověřování probíhalo v rámci českého demonstrátoru, kterého se účastnili i ostatní čeští partneři, ZČU, MFF UK, LesProjekt a VÚŽV. Sledování životních funkcí hospodářských zvířat a sledování kvality prostředí probíhalo v kravínu VÚŽV v Uhříněvsi na farmě v Netlukách.

Závěrečná technická revize projektu AFarCloud (3. audit – technický) se konal 18. až 19. listopadu 2021 v italské Pise v parku San Rossore.

Konsorcium projektu AFarCloud obdrželo od Evropské Komise výsledek závěrečného hodnocení projektu, který byl velmi pozitivní. EK konstatovala, že „projekt je dokončen a pro zlepšení implementace nejsou zapotřebí žádná další opatření“.

Následně se 5. dubna 2022 ve VÚŽV v Uhříněvsi konalo národní závěrečné oponentní řízení pod vedením MŠMT. Oponentní rada ohodnotila výsledky IMA stupněm V, což znamená, že IMA dosáhla vynikajících výsledků mezinárodního významu.

Novinky v IMA

Odpolední pronájmy tělocvičen bez klíčů a karet.

Zaměstnanci nebo studenti už nemusí nosit plastové karty ani čipy ke skříňkám. Zámky řady OSL.03-L nově reagují na přiložení telefonu přes NFC, a to na systémech Android i iPhone. Digitální klíč získají uživatelé na dálku a stávající RFID karty přitom zůstávají plně funkční v nezměněném režimu.

Společnost IMA se jako člen Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR zúčastnila odborné konference „Očekávaný vývoj leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě“, která se konala 27. května 2026 v Brně.

Jsme moc hrdí na naši účast a podporu konference ECCA, která se konala v Praze ve dnech 25.–27. května 2026 a kterou pořádala European Campus Card Association ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým. IMA byla opět zlatým sponzorem.  

Pro IMA byla tato akce skvělou příležitostí setkat se s partnery, zástupci univerzit a odborníky z oboru a sdílet, jak mohou systémy kontroly vstupu, digitální identita a bezpečná úložná řešení pomoci pokrývat měnící se potřeby moderních vzdělávacích institucí. 

Níže přinášíme několik nejdůležitějších poznatků, o které se podělil náš CTO Michal Kašpárek.