Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Parkoviště

Parkoviště

S našimi parkovacími systémy, které využívají jen ty nejmodernější technologie, získáte spolehlivý a efektivní nástroj, jenž zajistí bezpečné, přehledné a plně automatizované parkování.

Proč si vybrat parkovací systém od IMA?
01

Efektivníparkování

Naše parkovací systémy najdou uplatnění všude tam, kde je zapotřebí zajistit komplexní řešení pro parkování zaměstnanců a/nebo návštěvníků. Ať už jste firma a potřebujete napojit parkování zaměstnanců na přístupový systém, nebo spravujete veřejně přístupný areál a rádi byste vybírali parkovné, u nás si vyberete takový systém, který splní všechny vaše požadavky.

02

Pokročilé a robustní technologie

Všechny naše parkovací systémy využívají nejmodernější komunikační, identifikační, platební a bezpečnostní technologie. Jednotlivé komponenty se navíc vyznačují mimořádnou robustností spolu s dlouhou výdrží a hravě si poradí s nepříznivými povětrnostními podmínkami. Byly testovány rovněž na mechanické poškození.

03

Variabilita

Každé parkoviště je jiné a každé proto vyžaduje jiné druhy a počet komponentů, jiné množství přístupových koridorů, závor a podobně. Systémy vám připravíme na míru tak, aby dokonale vyhověly provozním podmínkám vašeho parkoviště.

04

Bezobslužný i obslužný provoz

Naše parkovací systémy dokážou fungovat jako plně integrovaná a automatizovaná řešení, ale v případě potřeby je můžeme doplnit také o dohledové centrum s kamerovým systémem spravované živou obsluhou. To pak zajistí dodatečnou možnost řešení krizových situací a bude fungovat jako bezpečnostní prvek.

PARKOVIŠTĚ: Jakou variantu vybrat?

Hlavní kritéria při výběru typu parkoviště jsou:

01
Typ areálu, ke kterému je parkoviště přiřazeno.
02
Požadavky na celkovou komplexitu systému.
03
Napojení na systémy třetích stran.
04
Požadavky na kombinované řešení

Firemní  parkoviště

Veřejné parkoviště

V rámci výběru parkovacího systému je nutné vzít v potaz povahu areálu, v němž systém poběží.

Potřebujete zajistit parkování vašim firemním zaměstnancům nebo chcete systém pro veřejné parkoviště?

Jak funguje systém parkoviště?

Princip fungování je u jednotlivých variant parkovacího systému odlišný. U firemního systému se zaměstnanci na příjezdu identifikují svým přiřazeným ID prvkem (tagem, přívěskem, kartou, mobilním telefonem apod.) nebo je automaticky vpustí kamerový systém na základě registrační značky vozidla, popřípadě jim otevře vrátný po vizuálním ověření. Jelikož zaměstnanci nic neplatí, systém pro firmy obvykle nezahrnuje platební terminál.

Ten však najde uplatnění v rámci systému pro veřejná parkoviště, jenž vyžaduje instalaci platebního terminálu a příjezdového sloupku vydávajícího identifikační lístky s QR/čárovým kódem. Pokud návštěvníkovi vznikne nárok na platbu, musí ji uhradit v pokladně, v opačném případě mu systém nedovolí z parkoviště odjet.

Jak probíhá zavedení parkovacího systému?

01

Zjistíme, co potřebujete, co očekáváte a jaký máte budget.

02

Ověříme, s jakými dalšími systémy nebo aplikacemi potřebujete parkovací systém propojit.

03

Navrhneme řešení.

04

Pokud budete chtít, pustíme se do toho: Připravíme podrobnou dokumentaci toho, jaké komponenty použít a co bude nutné připravit po technické nebo stavební stránce.

05

Parkovací systém vám namontujeme a zprovozníme.

06

Vaše správce zaučíme a ukážeme jim, jak systém obsluhovat.

07

Údržba systému probíhá přes nás nebo třetí stranu v rámci klasické údržbové smlouvy.

Co vás zajímá

Kromě klasických identifikačních karet a klíčenek lze s výhodou používat i mobilní telefony. Jednak jako kartu – přiložením telefonu ke čtečce, ale hlavně s využitím Bluetooth technologie na vzdálenost několika metrů.

Podle vybraného systému lze platit v hotovosti, kartou nebo abonentní kartou.

Lze parkovací systém napojit na jakýkoliv systém třetí strany?

V principu, technicky, ano. Limitem je rozhraní, případně spolupráce oné třetí strany 😊

Ano, ale opět – záleží na konfiguraci systému a jeho požadovaném propojení s dalšími systémy.

Obraťte se s důvěrou na nás. Máme letité zkušenosti s dodávkou i dlouhodobým servisem takových řešení.

Podporu poskytujeme v každém případě. Její rozsah je dán nároky uživatele – od formy nekonečného prodlužování záruky až po ad-hoc servis.

Poradíme Vám s Vaším projektem