Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

NETC@RDS – MEDTEL

Doba trvání:
2003-2007
Koordinátor:
MEDTEL ČR
Zkrácený název:
NETC@RDS – MEDTEL
Název projektu:
Číslo projektu:
Výzva:
Web:

O projektu

MEDTEL, o.p.s. byla pověřena Ministerstvem zdravotnictví ČR členstvím v mezinárodním konsorciu projektu NETC@RDS za ČR a jejím technickým partnerem byl Institut mikroelektronických aplikací s.r.o.

V ČR byl projekt zaměřen na ověření funkce mezinárodního průkazu zdravotního pojištění EHIC (European Health Insurance Card) a na podporu jeho elektronizace.

Cílem projektu bylo zejména zjednodušení přístupu k poskytnutí zdravotní péče mobilním občanům, spolehlivé ověření oprávnění pro čerpání zdravotní péče v zahraničí a vytvoření administrativního souboru dat pro účtování a proplácení poskytnuté péče.

Projekt NETC@RDS neřešil provedení průkazů zdravotního pojištění jednotlivých států, ale pracoval s definovaným souborem administrativních údajů pojištěnce, specifikovaným pro EHIC.
Byla vyřešena bezpečnost komunikace dat po mezinárodní síti a využití vybudované sítě a získávaných údajů v elektronické formě pro vnitřní potřebu poskytovatelů zdravotní péče.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.