Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MOSS

Modulární systém pro bezpečný sběr dat v prostředí Průmyslu 4.0

Doba trvání:
07/2019 – 12/2021
Koordinátor:
Institut mikroelektronických aplikací s.r.o.
Zkrácený název:
MOSS
Název projektu:
Modulární systém pro bezpečný sběr dat v prostředí Průmyslu 4.0
Číslo projektu:
FV40340
Výzva:
TRIO 4
Web:

O projektu

Projekt MOSS svým zaměření reaguje na současnou aktuální situaci, kdy systémy ICT jsou stále více a agresivněji napadány s cílem poškodit jejich činnost a uživatele. Problematika SW nástrojů ochrany velkých systémů ICT proti napadení je intenzivně rozvíjena řadou renomovaných firem. Daleko méně pozornosti je věnováno technologickým a senzorickým systémům, které se stále více nasazují zejména v oblasti výrobních technologií, IoT a automobilů. Cílem projektu je vytvoření komplexního bezpečnostního SW řešení ‚Modulární systém pro bezpečný sběr dat‘ (dále SBSD). Systém bude řešen tak, aby jej bylo možno implementovat jako bezpečnostní inovaci také na již provozované rozsáhlé ID a další technologické systémy. Součástí řešení budou pokročilé aplikace pro přenos a zpracování digitálních signálů a kódové i kryptografické zabezpečení dat i komunikací. Z pohledu technického řešení bude výstup projektu také dalším systémovým rozšířením identifikačního systému IDSIMA společnosti IMA na kterém bude také SBSD v průběhu výzkumných a vývojových prací testován. Z tohoto pohledu předložený projekt zásadním způsobem podporuje rozvojovou strategii IMA.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.