Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
IMA přispívá ke zvýšení bezpečnosti na českých školách

IMA přispívá ke zvýšení bezpečnosti na českých školách

V rámci reportáže odvysílané v pořadu Střepiny na TV Nova jsme měli možnost prostřednictvím našeho CEO Karla Kalivody nastínit, jakým způsobem přístupové systémy řady IMAporter, tedy Vrátnícheck a IMAporter Pro-K4, přispívají ke zvyšování úrovně bezpečnosti na více než stovce českých škol a univerzit.

Reportáž se zaměřila na aktuální otázky bezpečnosti na školách, kde naše technologie hrají klíčovou roli v zajištění bezpečného prostředí pro žáky, učitele a další pracovníky škol. Naše systémy nabízí kromě důsledné kontroly vstupu pomocí nekopírovatelných identifikačních médií také řadu dalších praktických funkčností přispívajících k efektivní správě školních prostor; jako je např. evidence průchodů, notifikace rodičů o přítomnosti žáků ve škole nebo možnost identifikace pomocí mobilního telefonu.

Pokud jste nestihli reportáž v televizi, můžete si ji přehrát na stránkách TN Nova. Pro více informací o našich produktech a jejich výhodách pro vaši školu navštivte naše stránky  ima.cz/skola/ a Vratnicheck.cz.

Fotogalerie

Novinky v IMA

Na konci září se v Gdaňsku konalo zahájení projektu MOSAIC za účasti všech členů evropského konsorcia, kterého je IMA součástí.

Technologie pro bezpečnější školy

Ve čtvrtek 4. září 2025 se zúčastníme konference ElectroJobs 2025, která propojuje školy, firmy a technologie. Akce se koná v reprezentativních prostorech Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze.

Dne 30. června se v IMA s.r.o. v Praze konalo závěrečné oponentní řízení evropského projektu Distributed Artificial Intelligent Systems (DAIS), a to za všechny tři české partnery – Institut mikroelektronických aplikací s.r.o. (IMA), Technickou univerzitu v Liberci (TUL) a Vysoké učení technické v Brně (VUT).

Ve dnech 26.-27. června 2024 IMA hostila v Praze shromáždění konsorcia projektu SUNRISE. Zasedání se uskutečnilo v konferenčních prostorách partnerské společnosti OKsystem, a.s.