Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WInSiC4AP

Wide band gap Innovative SiC for Advanced Power

Doba trvání:
06/2017 – 05/2020
Koordinátor:
Distretto Tecnologico Sicila Micro e Nano Sistemi S.C.a.r.l.
Zkrácený název:
WInSiC4AP
Název projektu:
Wide band gap Innovative SiC for Advanced Power
Číslo projektu:
737483
Výzva:
ECSEL-RIA
Web:

O projektu

Hlavním cílem projektu WInSiC4AP je navrhnout, vyrobit prototypy a demonstrovat vysoce integrované komponenty na bázi nové SiC technologie. V projektu budou spolupracovat a vytvářet společná konkurenceschopná řešení – výrobci polovodičů, dodavatelé vhodného typu zapouzdření, výrobci pasivních komponent, uživatelé výkonných konvertorů, dodavatelé elektronických systémů, dodavatelé softwarového vybavení a koncoví uživatelé s podporou výzkumných organizací a univerzitních laboratoří. Nové komponenty SiC bude možné využít v automobilovém průmyslu, železniční dopravě a v letectví.

Úkolem IMA v tomto projektu je využít nové výkonné součástky SiC při návrhu inteligentního akčního členu s předpokládaným nasazením v průmyslové automatizaci. Nový akční člen vybavený bezdrátovým komunikačním standardem typu LPWAN se tak stane perspektivním prvkem inteligentních průmyslových systémů 4. generace kde najde využití ve vzdáleném řízení energetických sub-systémů. Nový akční člen společnost IMA využije ve svém přístupovém systému IMAporter.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.