Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SUNRISE

Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií

Doba trvání:
10/2022 – 09/2025
Koordinátor:
ATOS IT Solutions and Services Iberia SL
Zkrácený název:
SUNRISE
Název projektu:
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií
Číslo projektu:
101073821
Výzva:
Horizon Europe
Web:
www.sunrise-europe.eu

O projektu

Konsorcium projektu SUNRISE je financováno z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizon Europe a tvoří ho 41 předních evropských odborníků a expertů z oblasti zdravotnictví, bezpečnosti, sociálních a humanitních věd, informačních technologií, epidemiologie, komunikace a krizového řízení, kteří zajišťují, aby nejmodernější věda a výzkum sloužily reálným potřebám zdravotnictví, státní správy a společnosti. SUNRISE vede společnost ATOS IT Solutions and Services Iberia SL.

IMA povede vývoj nástroje pro kontrolu přístupu založeného na eliminaci rizik a bude koordinovat pilotní testy v Itálii, Slovinsku a České republice (u stávajících zákazníků IMA). IMA jako lídr WP4 povede vývoj nástroje pro kontrolu řízení přístupu (RiBAC). Navrhne a vyvine architekturu i nástroj pro zajištění sníženého rizika pro přístup ke kritické infrastruktuře škálovatelným způsobem, který bude chránit soukromí uživatelů.
IMA specifikuje komponenty platformy fyzické kontroly přístupu, přispěje svými odbornými znalostmi z průmyslového hlediska při navrhování systémů kontroly bezpečného přístupu, s eliminací zejména známých omezení a problémů objevujících se při jejich praktickém použití.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.
Automotive Intelligence for/at Connected Shared Mobility.