Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

StorAIge

Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge

Doba trvání:
07/2021 – 06/2024
Koordinátor:
STMicroelectronics CROLLES 2 SAS (Fr)
Zkrácený název:
StorAIge
Název projektu:
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge
Číslo projektu:
101007321-2
Výzva:
H2020-ECSEL-2020-1-IA-two-stage
Web:
www.storaige.eu

O projektu

Hlavním cílem projektu StorAIge je vývoj a industrializace 28nm polovodičových technologií FDSOI a příští generace vestavěných pamětí se změnou fáze (ePCM) světové úrovně, které umožňují vytvářet prototypy vysoce výkonných, velmi úsporných a zabezpečených a bezpečných systémů na čipu (SoC) umožňujících konkurenceschopnou umělou inteligenci (AI) pro aplikace Edge. Hlavní výzvou, kterou projekt řeší, je na jedné straně zvládnutí složitosti sub-28nm technologií „více než moore“ a jejich uvedení na vysokou úroveň vyspělosti a na druhé straně zvládnutí návrhu komplexních SoC pro inteligentnější, bezpečnější, flexibilnější, s nízkou spotřebou energie a efektivnějšími náklady. Projekt se zaměřuje na čipové sady a řešení s velmi efektivními paměťmi a vysokým výpočetním výkonem s cílovou hodnotou 10 Tops na Watt.
Vývoj nejpokročilejších automobilových mikrokontrolérů v 28nm ePCM FDSOI bude podpůrnou technologií pro demonstraci cesty k vysokým výkonům i robustnosti řešení ePCM. Příští generace FDSOI ePCM bude hlavní cestou pro pokročilé mikrokontroléry pro všeobecné použití použitelné pro velkoobjemové aplikace Edge AI na průmyslových a spotřebitelských trzích s nejlepším kompromisem tří požadavků: výkonů, nízké spotřeby a odpovídajícího zabezpečení.
Kromě vývoje a industrializace křemíkových procesních linek a návrhu SoC se StorAIge bude zabývat také novými návrhovými metodikami a nástroji, které usnadní využití těchto pokročilých technologických uzlů, zejména pro vysoce výkonné mikrokontroléry se schopnostmi AI. Budou prováděny činnosti pro nastavení robustní a přiměřené úrovně bezpečnosti a zabezpečení v konečných aplikacích, definování a implementace vhodného „mixu“ a kompromisu mezi HW a SW řešeními pro urychlení přijetí pro velkoobjemové aplikace.

IMA v rámci projektu vyvine modul pro rozpoznávání gest jako demonstrátor nových čipů vyvinutých v rámci projektu StorAIge, které podporují aplikace založené na umělé inteligenci. Modul pro rozpoznávání gest bude reflektovat požadavky automobilového výrobce Tier 1, čímž bude doloženo předpokládané využití StorAIge čipů v automobilovém průmyslu.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Distribuované systémy umělé inteligence.
Automotive Intelligence for/at Connected Shared Mobility.