Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Next Perception

Next Perception

Next generation smart perception sensors and distributed intelligence for proactive human monitoring in health, wellbeing, and automotive systems

Doba trvání:
05/2020 – 04/2023
Koordinátor:
Teknologian tutkimuskeskus VTT Oy Johan Plomp
Zkrácený název:
Next Perception
Název projektu:
Next generation smart perception sensors and distributed intelligence for proactive human monitoring in health, wellbeing, and automotive systems
Číslo projektu:
876487
Výzva:
H2020-ECSEL-2019-2-RIA
Web:
www.nextperception.eu

O projektu

Projekt Next Perception řeší tři případy použití v oblasti zdraví, dobrých životních podmínek a automobilového průmyslu, které umožňují partnerům zaměřit se na konkrétní situace v reálném životě, kde inovace projektu přinesou jasné výhody.

Tyto případy použití jsou integrální monitorování vitality seniorů i sportovců, sledování řidiče a zajištění bezpečnosti a pohodlí zranitelným účastníkům silničního provozu na křižovatkách.

Tento projekt přenese technologie snímání, jako jsou radary, LiDAR a kamery Time of Flight, na další úroveň, zdokonalí jejich funkce, aby umožnily přesnější detekci lidského chování a fyziologických parametrů.

Projekt sdružuje 43 partnerů ze 7 zemí.

IMA vyvine IoT platformu pro sběr a zpracování dat z různých senzorů těla a prostředí. Zpracovaná data z monitoringu důležitých funkcí umožní dálkový dohled například nad sportovci, aby zlepšili rozvrh tréninku, nebo nad staršími lidmi, aby se vyhnuli nebezpečným situacím. Platforma bude integrovat různé senzory vyvinuté v rámci projektu i nejmodernější senzory od jiných výrobců.

Podobné grantové projekty

Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony.
Trusted lifetime in operation for a circular economy.
Akustická senzorová řešení integrovaná s digitálními technologiemi jako klíčové nástroje pro nové aplikace podporující společnost 5.0.
Umělá inteligence s využitím kvantově měřených informací pro distribuované systémy v reálném čase na okraji sítě.
Strategie a technologie pro jednotné a odolné kritické infrastruktury a životně důležité služby v Evropě zasažené pandemií.
Ochrana datových toků ve sdílených dopravních prostředcích.
Embedded storage elements on next MCU generation ready for AI on the edge.
Distribuované systémy umělé inteligence.