Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
ZAHÁJENÍ PROJEKTU R-PODID

ZAHÁJENÍ PROJEKTU R-PODID

V italské Cesena proběhlo 11. – 12. září zahajovací zasedání projektu R-PODID, ve kterém bude spolupracovat 33 partnerů z 9 zemí Evropy pod vedením Univerzity v Bologni.

IMA je jedním ze tří českých účastníků projektu.
Cílem tříletého projektu R-PODID (RELIABLE POWERDOWN FOR INDUSTRIAL DRIVES) spolufinancovaného KDT JU je vyvinout automatizovanou, bezoblačnou, krátkodobou předpověď poruch pro elektrické pohony, výkonové moduly a výkonová zařízení, které lze integrovat do měničů energie. S podporou partnerů budou inovace R-PODID implementovány do výkonových modulů a aplikovány ve čtyřech případech použití pro dopravníkové pásy, průmyslové osvětlení, automobilové trakční střídače a zkušební zařízení pro velké zatížení.

Fotogalerie

Novinky v IMA

V tomto týdnu IMA organizuje schůzi k projektu DAIS. Z různých koutů Evropy se do Prahy sjelo více než 40 návštěvníků. Projekt DAIS se chýlí ke konci, a tak zde v Praze probíhají prezentace výsledků jednotlivých partnerů a příprava na závěrečnou obhajobu.

Ve spolupráci se společností GPE jsme spustili pilotní projekt pro Květomat v Ostravě.

 

IMA dodala evidenční systém klíčů pro osobní asistenty. Současně se díky mobilní aplikaci může každý osobní asistent jednoduše podívat, zda má klíče nachystané na následující směnu.

Ve dnech 19. – 21. března se bude IMA opět účastnit veletrhu AMPER 2024.