Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
IMA NA KONFERENCI INOVAČNÍ VIZE PRAHY 2030

IMA NA KONFERENCI INOVAČNÍ VIZE PRAHY 2030

IMA společně s partnerskou společností DFRC sídlící v Jižní Korei dne 24.5. na konferenci INovační víze Prahy 2030 prezentovala několik inovativních produktů a řešení v oblasti Smart Cities – od přístupového systému IMAporter s pohodlnou správou přes cloud, přes chytré platební kiosky využívané Magistrátem hl. m. Praha, po pokročilé senzory partnera DFRC detekující počty osob, jejich směrovost a návratovost; ve významných oblastech veřejného prostoru ve městech jako je Seoul, Bangkok nebo Dubai.
IMA děkuje organizátorům za poskytnutý prostor pro prezentaci svých inovací.

Více o akci zde.

Novinky v IMA

Po dlouhých přípravách přichází změna – IMA se stěhuje z hlavního sídla Na Valentince 1003/1 na adresu naší pobočky na Anděl Park, Karla Engliše 6.

Vážení obchodní přátelé,

děkujeme za spolupráci v letošním roce.

Přejeme Vám do nového roku hodně zdraví, štěstí

a pracovních úspěchů.

 

Těšíme se na setkání s Vámi i v roce 2026

V termínu 27.–28. 11. 2025 se náš kolega z týmu Telematika a zároveň doktorand Fakulty dopravní ČVUT, Martin Fiala, zúčastnil mezinárodního setkání projektu A-IQ Ready ve městě Porto (Portugalsko).

Společnost IMA s.r.o. je aktivním řešitelem tohoto EU projektu, jehož cílem je rozvoj znalostí v oblasti kvantových technologií a jejich využití v bezpečnostních aplikacích. V rámci prezentací řešitelských týmů byl představen i náš kompaktní FMCW radarový embedded systém, který díky své modulární konstrukci umožňuje snadnou instalaci na vozidla, jež nejsou vybavena vlastními bezpečnostními systémy.

Výsledkem tohoto řešení je snížení rizika kolizí v logistických centrech, omezení škod na majetku a zvýšení bezpečnosti osob.

Na konci září se v Gdaňsku konalo zahájení projektu MOSAIC za účasti všech členů evropského konsorcia, kterého je IMA součástí.