R-PODID – Spolehlivé vypínání pro průmyslové pohony
Průkopnický výzkumný projekt EU R-PODID byl zahájen 1. září 2023. Tento projekt spolufinancovaný KDT JU si klade za cíl vyvinout automatizovanou, bezoblačnou, krátkodobou předpověď poruch pro elektrické pohony, výkonové moduly a výkonová zařízení, které lze integrovat do měničů energie.
CÍLE R-PODID:
- Metodika pro generování modelu predikce chyb z řídkých trénovacích sad nebo systémové simulace
- Výkonová elektronika s integrovanou podporou pro vestavěnou AI
- 24h předpověď poruchy pro měniče na bázi nitridu galia (GaN) a karbidu křemíku (SiC)
- 24 hodinová předpověď a zmírnění poruch u elektrických pohonů
- Senzory pro predikci spolehlivosti ve výkonových modulech
S podporou 33 partnerů jsou inovace R-PODID implementovány do výkonových modulů a aplikovány ve čtyřech případech použití pro dopravníkové pásy, průmyslové osvětlení, automobilové trakční střídače a zkušební zařízení pro velké zatížení.
IMA bude přispívat návrhem Identity managementu (IDM) pro průmyslové senzorové sítě jako Key management pro bezpečný provoz průmyslového IoT (IIoT), zvyšováním odolnosti sítě IIoT implementací vhodných komunikačních protokolů a implementací bezpečného fyzického přístupu k terminálům / „edge“ zařízením.
IMA si klade za cíl využít výsledky R-PODIT v demonstrátoru instalovaném ve výrobním závodě WITTE Automotive v Nejdku, CZ. Demonstrátor bude zahrnovat senzorově zabezpečenou síť včetně sběru dat ze senzorů. Následné dolování dat bude použito k demonstraci SW založeného na AI pro správu měniče energie.
-
- Doba trvání: 09/2023 – 08/2026
- Koordinátor: Univerzita v Bologni
- Zkrácený název projektu: R-PODID
- Název projektu: Spolehlivé vypnutí pro průmyslové pohony
- Výzva: HORIZON-KDT-JU-2022-2-RIA
- Číslo projektu: KDT JU 101112338
- Web: linkedin.com/company/r-podid/
- Celkový rozpočet: 23,7 mil. EUR
- Příspěvek z rozpočtu EU: 7,2 mil. EUR
PODĚKOVÁNÍ: R-PODID získává finanční prostředky v rámci Key Digital Technologies Joint Undertaking (KDT JU) – partnerství veřejného a soukromého sektoru pro výzkum, vývoj a inovace v rámci Horizon Europe – a národních orgánů Itálie, Turecka, Portugalska, Nizozemska, České republiky, Lotyšsko, Řecko, Německo, Rakousko a Rumunsko na základě grantové dohody č. 101112338.
Prohlášení: Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a názory jsou však pouze názory autora (autorů) a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie nebo udělujícího orgánu. Evropská unie ani orgán poskytující podporu za ně nemohou nést odpovědnost.